Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Anketa

Líbí se Vám náš nový web?

Celkem hlasů:
283
Hlasování začalo:
19. 6. 2015
Hlasování končí:
neomezeno

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Mobilní verze

Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Hlášení místního rozhlasu 19. 3. 2020

Typ: ostatní
Vláda ČR ZAKAZUJE s účinností od 19. března 2020 všem osobám pohyb a pobyt na všech místech mimo bydliště, bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének dále ZAKAZUJE všem osobám PŘÍTOMNOST V MALOOBCHODNÍCH PRODEJNÁCH potravin v čase mezi 10:00 a 12:00 hodinou s výjimkou osob starších 65 let a majitelů, provozovatelů nebo zaměstnanců prodejny, nebo osob v obdobném poměru.

Hejtman Jihomoravského kraje nařizuje zákaz vstupu, pobytu a pohybu osob bez ochranných prostředků dýchacích cest do prostředků veřejné dopravy, provozoven, jejichž provoz je povolen příslušnými vládními usneseními i za nouzového stavu – prodejny potravin, pohonných hmot a paliv, hygienických prostředků, lékárny, výdejny zdravotnických prostředků, prodejny tiskovin a tabákových výrobků, sociálních a zdravotnických zařízení, školských zařízení a pošt na území Jihomoravského kraje.

Česká pošta, s.p., sděluje, že zahájila bezkontaktní doručování zásilek, což znamená, že veškeré doporučené zásilky a obyčejné listovní zásilky, které se nevejdou do schránky adresáta, budou uloženy po maximální úložní dobu (pokud to odesilatel nevyloučil) na ukládacích poštách. Ukládací doba bude zpravidla 30 dní. Důchody a balíkové zásilky se doručovat budou tak, aby byla zajištěna maximální ochrana zdraví jak našich zaměstnanců, tak jednotlivých adresátů. Poukázky budou vhazovány do schránek. Ve výjimečných případech, kdy není adresát schopen se na pobočku dostavit (týká se seniorů nebo hendikepovaných občanů), doručíme na žádost jak poukázku s penězi, tak doporučenou zásilku. Na poštu choďte je v nutných případech a používejte roušky a ideálně i rukavice.


Vytvořeno: 19. 3. 2020
Poslední aktualizace: 19. 3. 2020 08:12
Autor: Správce Webu